29.01.15

Одяг чи акумулятор?

Кількість власних електронних гаджетів, що  постійно носить людина, стримко збільшується. Але основним недоліком такого роду пристроїв залишаються маленькі ба
тареї з недостатнім обсягом енергії. Незабаром положення може змінитися. Учені повідомляють про створення першої досить міцною і гнучкою тканини, яка здатна генерувати енергію з рухів людини. Вона здатна також підзаряджати акумулятори та суперконденсатори без зовнішнього джерела енергії.
Новий винахід може використовуватися в продукції комерційного та медичного призначення. Раніше вченими вже розглядалася думка про те, щоб використовувати рухи людини як джерело енергії.
Дослідники створили нову тканину TNG - сріблястий текстиль, покритий наностержнями та органічним матеріалом на основі кремнію. Поєднавши складові тканини, вони отримали можливість генерувати енергію з тиску. Ця енергія може використовуватися для живлення світлодіодів, рідкокристалічних дисплеїв і засобів керування транспортним засобом без ключа. Тканина витримує більше 12 тисяч циклів вироблення енергії.
Акумуляторна батарея залишається найслабшим місцем компактної електроніки. Адже енергоспоживання її хоч і невеликого екрану і досить потужного процесора занадто велике для невеликої батареї девайса. З цього положення є кілька виходів. Можна працювати в напрямку підвищення ємності мініатюрних акумуляторів. А можна постаратися зробити так, щоб пристрій отримував живлення на ходу. Цей другий підхід і був продемонстрований ученими, які створили тканину, з якої можна шити «енергетичний» одяг.

Немає коментарів: